III. třída

Týden 16.3. - 20.3.

Učebnice str. 93 - 96 probrat jen ústně
Pracovní sešit str. 3/7, 8   4/10, 12a)

Sbírka str. 37, 38, 39

Čítanka - číst str. 122-125

Matematika:

Učebnice str. 37/2, 38/7, 10,  39/14, 18 (příklady vypočítat do sešitu)  +  slovní úlohy jen ústně  +  procvičovat násobilku

Prvouka:

Strana 7 (pročíst a zapsat do sešitu podtržené věty)

Některé děti si nechaly učebnice v lavici. Nebudou se mít z čeho učit!
Vyzvednout si je mohou v pondělí 16.3. v 17:30 nebo v úterý v 9:30 ve škole. Budu je čekat.
Upozornění : Kája Goldová nemá učebnici AJ. Ve škole jsem ji nenašla.
Jestli má někdo 2 učebnice, přineste jí ji v pondělí nebo úterý.
Dotazy můžete psát na můj e-mail reichmanova@volny.cz

Anglický jazyk:

-----------------------------------------------------------------------------------

Týden 23.3. - 27.3.

:

V učebnici projít jen ústně cvičení na str. 97, 99, 100. Naučit se zpaměti vyjmenovaná slova po S.
V pracovním sešitě některá cvičení vynecháte  a vyplníte strany  3/7, 8  +  4/10, 12  +  5/13, 14.
Ve sbírce pracujte podle zadání na str. 40-42. Ještě jednou se vraťte na str. 38 a důkladně si  pročtěte tabulku ZAPAMATUJTE SI.

Psaní : napište str. 10 -13

Čítanka : str. 126 - 129 Články si přečtěte a popovídejte rodičům o čem to bylo. Dále si čtěte vlastní knihu. Každý den! Šikovní pisatelé mohou psát deník. Pište tak, jak jsme se to učili. Datum a to nejdůležitější z toho dne.

Matematika:

Matematika : Podle učebnice se naučíte písemné odčítání. Většina dětí to dávno umí. Pracovat budete v učebnici i v pracovním sešitě.
Učebnice str. 41/5, 7  + 43/3, 5 vypočítat do sešitu M, slovní úlohy jen ústně.
Pracovní sešit str. 3, 4 (cvičení 11, 12 ne!)
Opakujte násobilku.

Prvouka:
V učebnici se naučte str. 8 a zapište do sešitu podtržené věty a namalujte označené obrázky.

Všechno učivo můžete procvičovat i na pčítači. Na Googlu si najděte ŠKOLÁKOV. Je tam český jazyk např. vyjmenovaná slova na opakování, párové souhlásky. V prvouce učivo o rostlinách. V matematice je možné opakovat násobilku i písemné sčítání a odčítání. Další opakování matematiky si můžete najít na - Procvičování násobilky- Matematika, Nauč se počítat, Matematika - online testy zdarma a jiné.

V případě nejasností mi pište na e-mail - reichmanova@volny.cz nebo volejte 608 032 684 (bohužel je v Knínicích špatný signál).

Anglický jazyk - úkoly zde

Týden 30.3 - 3.4.

Tento týden budete hlavně procvičovat to, co jste se minulý týden naučili. Doufám, že všichni pracujete a stíháte. Zatím se mi ozval jen Martin - učivo zvládá a moc se mu líbí procvičovat na počítači ŠKOLÁKOV. Také sleduje výukové  pořady v televizi.  A co vy? Stíháte? Brzy budete potřebovat třetí díl učebnice do matematiky. Rozdávat je budu před školou 6.4. a 7.4. v 17 hodin. Zdržím se asi půl hodiny. Také se podívejte na sešity. Ty vám také vydám.

Český jazyk:

V učebnici na straně 101 procvičíte slova protikladná (jen ústně).
V pracovním sešitě si můžete zkusit udělat pokus podle návodu na str. 6 (dobrovolný úkol) a povinný úkol str. 7 celá,  8/4, 9/7 jen doplnit i, y, 8 celá strana.
Sbírka strany 43-45 (samé zábavné úkoly).
Slohové cvičení - pokusíte se napsat někomu dopis na počítači (pokud máte) nebo do sešitu. Třeba spolužákovi nebo mně.
Prosím rodiče o nadiktování nějakého diktátu. Zadávám jen doplňovací cvičení, tak aby děti nezapomněly psát i diktát.
Psaní :  str. 14, 15.
Čtení : str. 130- 133 + vlastní četba.

Matematika:

Učebnice str. 44/8, 11, 13 +  45/15, 20  vypočítat do sešitu M, slovní úlohy ústně.
Pracovní sešit str. 5, 6 - všechna cvičení.
Začněte se učit kroužit kružítkem. Není to jednoduché. Poproste starší sourozence nebo rodiče ať vás to naučí. Důležité je držet kružítko jen palcem a ukazováčkem! Zapíchnete hrot do podložky a během kroužení nesmíte kružítko zavírat.

Prvouka :

Str. 9. Naučit se a zapsat stručný zápis do sešitu + obrázky listu jednoduchého a složeného.

Doufám, že holky pokračují v psaní pohádek a kluci kreslí nádhrené obrázky. Už se těším, až mi to všechno předvedete. Mohli byste také začít s výrobou velikonoční výzdoby.

Anglický jazyk: úkoly zde

Týden 6.4. - 9.4.

Milí žáci, tento týden budete opět hlavně procvičovat už probrané učivo. Nezadávám toho moc, protože vás čekají velikonoční prázdniny. Kdo ale bude chtít pracovat, dostane ode mě v pondělí  6. 4. nebo v úterý 7. 4. v 17 hodin před školou nejen nové učebnice do M, ale také pracovní listy na procvičování. Doufám, že si vše vyzvednete! Také vám vydám cvičební úbory.

Český jazyk:

V pracovním sešitě uděláte str. 10 jen ústně a str. 11 doplníte celou.
Slohové cvičení je v PS na str. 12 (pracujte podle návodu).
V čítance si přečtete článek na str. 134, 135 a povyprávíte rodičům o čem to bylo. Čtěte každý den také vlastní knihu.
Psaní str. 16, 17.

Matemetika:

V učebnici na str. 46 napíšete cvičení 24, 28  do sešitu. Tentokrát i lehké slovní úlohy 25, 26, 27 napíšete do sešitu M. Šikovnější zvládnou i slovní úlohy 29, 30. Tyto dvě jsou dobrovolné. Také opakujte násobilku ústně nebo na počítači. Pracovní sešit strana 7 (celá strana). Stále procvičujte kroužení kružítkem.

Prvouka:

Pročtěte si stranu 10, opište do sešitu nadpis a první 3 řádky pod nadpisem (modrou větu nepište!)  + obrázek Části květu i s popisem. Podívejte se také na toto učivo na počítači - ŠKOLÁKOV.

Všem vám přeji krásné Velikonoce. Letos bohužel bez pomlázky. Uvidíme se v pondělí 6. 4. nebo 7. 4. před školou. Doufám, že se v těch rouškách poznáme. Také děkuji dětem, které se mi ozvaly a napsaly krásné dopisy.

Týden 13.4. - 17.4.

Týden 20.4 - 24.4.

Úkoly předmětů mimo Aj:úkoly zde:

Týden 27.4. - 1.5.

Týden 4.5. - 7.5.

Úkoly předmětů mimo Aj:úkoly zde:

Týden 11.5. - 15.5.
Týden 18.5. - 22.5.