Činnosti ve školní družině - říjen

Krásný podzimní měsíc říjen nás přímo vybízel k tomu, abychom si v družině povídali o podzimní přírodě, zábavnou formou si prohlubovali znalosti o ní a tvořili různé dekorativní výrobky z přírodních materiálů. Nezapomněli jsme ani na pozorování přírody pod mikroskopem. Zajímavým preparátem byla vosa, ale také řasy a kvasinky. I společná četba o tom, co předcházelo vzniku prvního létajícího stroje, byla vlastně také o zvídavém pozorování přírody. A na žácích bylo vidět, že je příběh zaujal.

Naší společnou venkovní aktivitou byla hra, která v sobě po vyluštění mnoha úkolů skrývala tajenku „Nastává podzimní období“. A na žáky čekala malá sladká odměna.

Měsíc říjen ovšem není jen o podzimu v přírodě, ale také o podzimu lidského života, protože se slaví Mezinárodní den seniorů. Toho využila paní vychovatelka I. a IV. třídy a povídali si s žáky o vztazích mezi nimi a seniory, a o chování k seniorům.

Ve III. a IV. třídě se zase věnovali svému celoročnímu projektu o poznávání světa. Tentokrát se zastavili na Floridě a učili se malovat plameňáka a aligátora.

Samozřejmě se také hrály různé hry. U nové karetní hry „Bezva parťák“ se žáci učili, jak reagovat a řešit různé situace, které je při společně stráveném čase ve škole potkávají. Velkou zábavu zažili žáci při hře „Vodní ping pong“ a pořádně se zapotili, když skládali origami „Pikachu“.

Koncem října jsme se s žáky věnovali tématům „Halloweenu“ a „Dušičkám“. Povídali jsme si o tom, kde byl počátek těchto svátků, žáci se podívali na krátký film a ve výtvarných činnostech jsme vyráběli dýně, strašidýlka, ale i svíčky s plamínkem a jiné výtvarné drobnosti.

Nakonec jsme, a žáci se na to velmi těšili, využili nabídky ze strany říčanské knihovny a vydali se na „Halloweenskou stezku“ za pokladem.

Chtěli bychom všichni tímto paní Dočkalové a paní Borecké poděkovat za přípravu stezky i za nachystanou odměnu pro všechny žáky.

vychovatelky školní družiny