Hudebně-vzdělávací koncert

Dne 4. 4. se 1. a 2. ročník zúčastnil hudebně-vzdělávacího koncertu, na kterém se žáci podrobně seznámili s hudebními nástroji kytarou, flétnou a loutnou.
Na nástroje se hrávalo v dávných dobách a pro všechny byly známé i z pohádek. Žáci poznávali základní rozdíly mezi loutnou a kytarou, následovala stará legenda o vzniku flétny a ukázka hry na různé druhy fléten a jejich předchůdkyň. Byly zahrány ukázky skladeb pro sólovou kytaru i pro klasickou kytaru a flétnu. Společně jsme si zazpívali lidové písně i písničky z pohádek.
Žákům bylo vysvětleno jaký je rozdíl mezi písničkou a skladbou, kdo je  hudební skladatel a z čeho hudební skladba vznikne. Hezké bylo povídání o správném chování na koncertech a také jak různé skladby na koncertech posloucháme. Všem se koncert s teoretickými zajímavostmi líbil.

učitelky ZŠ