Naučná čarodějná stanoviště

V rámci celoroční třídní hry čtvrté třídy „Škola čar a kouzel“ byla v úterý a ve středu pro žáky nachystaná naučná tematická hra „Čarodějná stanoviště“.  Celé dva dny se odehrávaly v kouzelnickém duchu. Žáci si přinesli krásné kostýmy a stali se z nich kouzelníci. 
Nejdříve si všechna stanoviště vyzkoušely kouzelnické týmy ze čtvrté třídy. Další den byly podobné aktivity nachystané i pro mladší žáky z první a druhé třídy.
Týmy postupně procházely jednotlivá stanoviště, kde společně plnily úkoly z oblasti předmětů matematiky, českého a anglického jazyka. Mladším dětem pomáhali žáci ze čtvrté třídy.  
Děti získávaly tajné indicie, které je měly dovést k pokladu. Na závěr čekal na malé kouzelníky nejtěžší úkol - museli  vyluštit  tajné heslo k odemknutí začarované truhly s pokladem. 
Všechny týmy byly šikovné a úkoly se jim podařilo brzy splnit. Po vyslovení kouzelného hesla se začarovaná truhla otevřela a všichni malí kouzelníci získali ukrytý poklad. Dětem se čarodějná hra líbila a den v maskách si pěkně užily.
Děkujeme paní asistentce Zitě Dočkalové, paní asistentce Kristýně Turčaníkové a žákům čtvrté třídy za pomoc na stanovištích.

Mgr. Adéla Bernardová, Mgr. Šárka Cardová